2014 ROK

Ludowe nuty

31 lipca 2014r. na placu przy Wojsławickim Domu Kultury nastąpiło uroczyste odsłonięcie pomnika „Ludowe Nuty”. Pomnik to postacie basisty, bębnisty, skrzypka i klarnecisty. Wstęgę przecięli: władze samorządowe
w osobach przewodnicząca RG Wojsławice Ewa Kozłowska, Wójt Gminy Jacek Semeniuk oraz przedstawiciel
Wojewody Lubelskiego Wojciecha Wilka.

Czytaj więcej...

Dni Wojsława 18-20.07.2014r

DNI WOJSŁAWA 2014R

W piątek odbyła się konferencja prasowa poświęcona wydanemu albumowi pt. „580 lat Wojsławic” w sali narad w Ratuszu. W synagodze odbyło się otwarcie wystawy „Wojsławice w rysunku i malarstwie”. Swoimi pracami zaszczycili nas artyści malarze ze Stowarzyszenia Pasja z Chełma oraz plastycy ziemi Wojsławickiej. Tematem wystawy jest architektura i przyroda naszej gminy.

Czytaj więcej...

Słowiańskie dożynki

GCK w Wojsławicach w Parku Historycznym „Wioska Słowiańska”
Na zaproszenie Parku Historycznego w dniu 23sierpnia 2014r. udaliśmy się do Wólki Bieleckiej
g. Jaszczów. Nasze bębnistki wzięły udział w warsztatach „Słowiańskie dożynki”. Planujemy wspólne przedsięwzięcia. Zapraszamy osoby chcące się włączyć w życie grodowe w  sekcjach : pierwotna, tańca dawnego, tańca z ogniem, rzemieślnicza, bojowa, wodniacka, bębniarska.

Czytaj więcej...

Złote Gody 2014r

Złote Gody

Jednym z ważniejszych wydarzeń w gminie Wojsławice, były obchody 50 –tej rocznicy pożycia małżeńskiego 15 par.  Na to święto w dniu 05.07.2014r. do sali narad w ratuszu  na godz. 11:00 przybyli: rodzina, sąsiedzi, goście i przedstawiciele władz samorządowych. Gości powitał  Jacek Semeniuk - Wójt Gminy Wojsławice. Jubilaci odebrali okolicznościowe medale  i kwiaty.

Czytaj więcej...

Piknik rodzinny

W dniu 28.06.2014 r. na terenie Gminnego Centrum Kultury w Wojsławicach odbył się   ,,Piknik Rodzinny" - impreza integracyjną dla całych rodzin - dzieci i dorosłych.  Imprezę zorganizowali: Wójt Gminy Wojsławice, Gminne Centrum Kultury w Wojsławicach oraz Stowarzyszenie na Rzecz Dziedzictwa, Rozwoju i Integracji  Społecznej Wojsławic i Gminy Wojsławice „Szansa". Do dyspozycji dzieci było stanowisko plastyczne, stanowisko wizażu, istniała możliwość lepienia pierogów, łowienia rybek, robienia przeogromnych bań mydlanych oraz spróbowania swojej sprawności fizycznej.

Czytaj więcej...

OGŁOSZENIE

Pragniemy poinformować o nowych wydłużonych godzinach pracy Gminnego Centrum Kultury w Wojsławicach.
Na czas wakacji, czyli od 1 lipca do 29 sierpnia 2015 r.

Dom Kultury w Wojsławicach będzie czyny od wtorku do soboty w godz.  10:00 do 21:00.

Już jest plan zajęć na wakacje 2015>>

Pobierz program pdf >>

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!