P1020162W sobotę (23.10 br.) w Gminnym Centrum Kultury w Wojsławicach odbyła się Smerfna Artystyczna Sobota. Było to kolejne kulturalne wydarzenie w cyklu, co miesięcznych spotkań organizowanych przez GCK. Tym razem uczestnicy zajęć organizowanych przez Dom Kultury przygotowali repertuar taneczno-muzyczny nawiązujący do doskonale znanej wszystkim dzieciom, i nie tylko, bajki „Smerfy". Na scenie wystąpiła grupa dziecięco-młodzieżowa „Głagolki" (Warsztaty teatralno-muzyczne), grupa Libretto Duo (Warsztaty Taneczne), a także Warsztaty instrumentalno-wokalne.

Odbyły się również liczne konkursy, które oceniała komisja w składzie: Pani Celina Czerniej, Pani Joanna Semeniuk oraz Pani Marta Gadzicka. Pierwszym z konkurów ocenianych podczas tego spotkania był Konkurs plastyczny - rysunek. W kategorii dziecięcej (dzieci 5-6 lat) zwyciężyli: I Jakub Durczak, II Magdalena Łazarczyk. W kategorii dziecięcej, klasy I-III nagrody otrzymali: I Pola Żurek, II Martyna Adamczuk, III Paweł Kapica. Natomiast w kategorii dziecięcej, klasy IV-VI zwyciężyli: Karol Gadzicki, II Karolina Wasyluk, Natalia Ubczyńska. W konkursie Praca plastyczna - forma dowolna nagrodzeni zostali: I Karolina Sitarz, II Weronika Wasyluk, III Julia Panasiuk.

Kolejnym konkursem był konkurs, pt. Smerfna piosenka. Nagrody otrzymali: I Justyna Bucior i Cyprian Semeniuk (duet), II Karolina Sitarz, III Natalia Ubczyńska.

Tego wieczoru odbył się jeszcze jeden konkurs, w którym wszyscy uczestnicy wykazali
się dużą pomysłowością. Był to konkurs, pt. Najsmerfniejszy strój", w kategorii dziecięcej dla klas 0-III nagrodę otrzymał Daniel Sitarz. Natomiast w kategorii dziecięcej dla klas IV-Vi zwyciężyli: I Tomasz Nowaczek, II Julia Panasiuk, III Natalia Ubczyńska.

Nagrody dla uczestników konkursów ufundował Dyrektor Gminnego Centrum Kultury. Organizatorzy zadowoleni są z dużej frekwencji wśród przybyłych i zaproszonych na ten wieczór gości. Następne takie wydarzenie odbędzie się już 6 listopada. Wszystkich lubiących się nieco bać zapraszamy wtedy na Halloween!