• Dynamiczny rozwój kultury
  • Perła Lubelszczyzny Gmina Wojsławice Perłą Lubelszczyzny
  • Gmina Wojsławice zyskała Dynamiczny rozwój, dzięki poprzedniemu wójtowi Jacekowi Semeniukowi
  • Rewitalizacja stawu
  • Kilometry dróg, chodników
  • Ratusz odbudowany

show picUprzejmie informuję, że 7 czerwca 2015 r. na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie odbędzie się XIX Nadbużańskie Święto Pszczoły. Podczas imprezy zostanie zorganizowany kiermasz i wystawa sztuki ludowej, wyrobów pszczelarskich i potraw kulinarnych oraz przeprowadzone będą konkursy dla dzieci i dorosłych. 
Zwracam się z prośbą o przekazanie poniższych informacji dotyczących kiermaszu i konkursów zainteresowanym osobom, twórcom ludowym, kołom gospodyń wiejskich oraz szkołom z terenu gminy.

 

Do pobrania:

regulamin XVII Powiatowego Konkursu Plastycznego  pdf

regulamin XVI Powiatowego Konkursu Wiedzy - pdf

regulamin V Powiatowego Konkursu Kulinarnego - pdf

 


Kiermasz i wystawa twórców ludowych oraz kół gospodyń ludowych
organizatorzy zapewniają wystawcom miejsce wystawowe, podstawowe wyposażenie, tj. stoliki i krzesła oraz w miarę możliwości namioty. Zgłoszenia udziału w kiermaszu należy dokonać telefonicznie lub osobiście w terminie do 15 maja 2015 r. w Wydziale Rozwoju, Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Chełmie, pl. Niepodległości 1, pok. 95, nr tel. 82 562 75 07.

V Powiatowy Konkurs Kulinarny „Miód dobry na wszystko”

uczestnicy przygotowują potrawy z wykorzystaniem miodu w następujących kategoriach konkursowych: dania główne, ciasta i desery, nalewki. Warunkiem udziału w konkursie jest telefoniczne lub osobiste zgłoszenie w terminie do 15 maja 2015 r. w Wydziale Rozwoju, Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Chełmie, pl. Niepodległości 1, pok. 95, tel. 82 562 75 07.

XVI Powiatowy Konkurs Wiedzy „Pszczoła w środowisku naturalnym i życiu człowieka”

konkursy skierowane są do młodzieży szkolnej. Protokoły z eliminacji szkolnych wraz z wykazem laureatów należy przekazać do Starostwa Powiatowego w Chełmie, pl. Niepodległości 1, 22-100 Chełm, w terminie do 15 maja 2015 r.Joanna Wąsowicz

Starostwo Powiatowe w Chełmie
Wydział Rozwoju, Edukacji, Kultury i Sportu
22-100 Chełm, Pl. Niepodległości 1
tel. 82 562 75 07 fax  82 562 75 10
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.powiat.chelm.pl

 

 

 {gallery}wydrzania/Rok2014/bayle2914{/gallery}

 

Wojslaw wybory slider 2

Nazywam się Jacek Semeniuk, jestem kandydatem na wójta naszej Gminy Wojsławice.

Wielu z Państwa mnie zna i pamięta. W latach 2002 - 2014 byłem wójtem trzech kadencji Samorządu Gminy Wojsławice. Nie były to czasy łatwe, ale dzięki zaangażowaniu wszystkich ludzi dobrej woli (samorządowcom, mieszkańcom gminy) powoli stawaliśmy się, nowoczesną odnoszącą sukcesy gminą. Odbudowaliśmy ratusz, rekultywowaliśmy straw, wyremontowaliśmy wiele kilometrów dróg. Wojsławice stały się atrakcyjne tak bardzo, że nadano nam tytuł Perły Lubelszczyzny.Gmina Wojsławice krok po kroku stawała się ośrodkiem ponad gminnym: zakład energetyczny oraz urząd pocztowy z siedzibą w Wojsławicach obsługuje kilka gmin, także Biedronka jest jedyna na obszarze wielu sąsiadujących z nami gmin.

Czy warto zaprzepaszczać taki kapitał?

Będziemy o tym mówić w kampanii wyborczej, bądźcie z nami, na spotkaniach, na naszym kanale YT, stronie wojslaw.eu oraz w mediach społecznościowych.

 

Z poważaniem    

Jacek Semeniuk