• Dynamiczny rozwój kultury
  • Ratusz odbudowany
  • Rewitalizacja stawu
  • Perła Lubelszczyzny Gmina Wojsławice Perłą Lubelszczyzny
  • Gmina Wojsławice zyskała Dynamiczny rozwój, dzięki poprzedniemu wójtowi Jacekowi Semeniukowi
  • Kilometry dróg, chodników

plakatSerdecznie zapraszamy na XVII Powiatowy Przegląd Zespołów Śpiewaczych, Kapel i Śpiewaków Ludowych, który odbędzie się 17 maja 2015 r. o godz. 10.00 w Wojsławicach. Będzie to święto autentycznej muzyki ludowej, którą zaprezentują śpiewacy i zespoły śpiewacze z gmin z terenu powiatu chełmskiego.

Podczas Przeglądu zostanie wyłoniona reprezentacja powiatu do eliminacji wojewódzkich na Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą.
Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w plenerze, nad stawem w Wojsławicach i występy artystów będzie można podziwiać w majowej scenerii.
Zapraszamy!

 

Kiedy? 17 maja 2015 r. (niedziela), godz. 10.00

Gdzie? Nad stawem w Wojsławicach

Kto? Występujący: śpiewacy i zespoły śpiewacze z terenu powiatu chełmskiego

Organizatorzy: Starostwo Powiatowe w Chełmie, Urząd Gminy Wojsławice, Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Wojsławicach, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.

 {gallery}wydrzania/Rok2014/bayle2914{/gallery}

Wybory 2018

Wojslaw wybory slider 2

Nazywam się Jacek Semeniuk, jestem kandydatem na wójta naszej Gminy Wojsławice.
Wielu z Państwa mnie zna i pamięta jak w okresie moich rządów jako wójt gminy Wojsławice z szarej PRL-owskiej gminy stawaliśmy się, nowoczesną odnoszącą sukcsy gminą.

 Odbudowaliśmy ratusz, rekultywowali straw, wyremontowali wiele kilometrów dróg. Wojsławice stały się atrakcyjne tak bardzo, że nadano nam tytuł PerłyLubelszczyzny. Gmina Wojsławice krok po kroku stawała się ośrodkiem ponad gminnym: zakład energetyczny oraz urząd pocztowy z siedzibą w Wojsławicach obsługujący wiele gmin, także Biedronka jest jedyna na obszarze kliku okolicznych gmin.
Czy warto zaprzepaszczać taki kapitał?
Będziemy o tym mówić w kampanii wyborczej, bądźcie z nami, na spotkaniach, na naszym kanalie YT, stronie wojslaw.eu oraz w mediach społecznościowych.

 

Z poważaniem    

Jacek Semeniuk