• Dynamiczny rozwój kultury
  • Ratusz odbudowany
  • Rewitalizacja stawu
  • Perła Lubelszczyzny Gmina Wojsławice Perłą Lubelszczyzny
  • Gmina Wojsławice zyskała Dynamiczny rozwój, dzięki poprzedniemu wójtowi Jacekowi Semeniukowi
  • Kilometry dróg, chodników

31 sierpnia 2014 r. o godzinie 13:30 władze samorządowe Wojsławic oraz zaproszeni goście z powiatu i województwa uroczyście odsłonią pomnik pod nazwą "Ludowe Nuty".

Główne zadanie naszego projektu  to upamiętnienie muzyki ludowej i jej roli  w kształtowaniu tożsamości narodowej, osobowości  etnicznych i regionalnych. Pomnik  ma być wyrazistym hołdem wobec narodowego i lokalnego skarbu jakim jest muzyka ludowa i cały folklor. Będzie hołdem złożonym wielkiej rzeszy anonimowych muzykantów i kompozytorów, których wielowiekowa praca nie powinna być zapomniana. W Unii Europejskiej regionalizm oraz lokalne wspólnoty i kultury cieszą się względnie dużym zainteresowaniem.

Po oficjalnym odsłonięciu pomnika władze samorządowe przejdą główną ulicą Wojsławic na plac targowy. Korowód poprzedzać będzie orkiestra dęta. Na placu targowym odbędzie się dalsza część wydarzenia "Ludowe Nuty" (szczegóły na plakacie).

 

Operacja współfinansowana jest przez Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania 4.1/413 „Wdrażania Lokalnych Strategii Rozwoju” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

 {gallery}wydrzania/Rok2014/bayle2914{/gallery}

Wybory 2018

Wojslaw wybory slider 2

Nazywam się Jacek Semeniuk, jestem kandydatem na wójta naszej Gminy Wojsławice.
Wielu z Państwa mnie zna i pamięta jak w okresie moich rządów jako wójt gminy Wojsławice z szarej PRL-owskiej gminy stawaliśmy się, nowoczesną odnoszącą sukcsy gminą.

 Odbudowaliśmy ratusz, rekultywowali straw, wyremontowali wiele kilometrów dróg. Wojsławice stały się atrakcyjne tak bardzo, że nadano nam tytuł PerłyLubelszczyzny. Gmina Wojsławice krok po kroku stawała się ośrodkiem ponad gminnym: zakład energetyczny oraz urząd pocztowy z siedzibą w Wojsławicach obsługujący wiele gmin, także Biedronka jest jedyna na obszarze kliku okolicznych gmin.
Czy warto zaprzepaszczać taki kapitał?
Będziemy o tym mówić w kampanii wyborczej, bądźcie z nami, na spotkaniach, na naszym kanalie YT, stronie wojslaw.eu oraz w mediach społecznościowych.

 

Z poważaniem    

Jacek Semeniuk