• Dynamiczny rozwój kultury
 • Perła Lubelszczyzny Gmina Wojsławice Perłą Lubelszczyzny
 • Gmina Wojsławice zyskała Dynamiczny rozwój, dzięki poprzedniemu wójtowi Jacekowi Semeniukowi
 • Rewitalizacja stawu
 • Kilometry dróg, chodników
 • Ratusz odbudowany

DNI WOJSŁAWA 2014R

W piątek odbyła się konferencja prasowa poświęcona wydanemu albumowi pt. „580 lat Wojsławic” w sali narad w Ratuszu. W synagodze odbyło się otwarcie wystawy „Wojsławice w rysunku i malarstwie”. Swoimi pracami zaszczycili nas artyści malarze ze Stowarzyszenia Pasja z Chełma oraz plastycy ziemi Wojsławickiej. Tematem wystawy jest architektura i przyroda naszej gminy.

 W sobotę od 14:00 można było oglądać w grodzie Wojsława  prezentację wyrobów tradycyjnych jak: garncarstwo, skórnictwo, hutnictwo, plecionkarstwo. O godzinie 16:00 odbyła się parada motocykli z placu targowego, ul.Chełmską, Rynkiem i z powrotem na plac targowy. Od 18:00 na scenie koncertowały  zespoły rockowe. O 21:00 rozpoczęła się rekonstrukcja oblężenia Grodu Wojsława z udziałem Parku Historycznego „Wioska Słowiańska”. O godz. 22:00 rozpoczęła się  „Zabawa Rycerska” z zespołem „Rolowanie Rifów". W trakcie Zabawy rycerskiej na ekranach zamontowanych na scenie wyemitowana została scenografia multimedialna tematycznie związana ze średniowieczną symboliką. Do drugiej nad ranem bawił widzów DJ Manieczki.

W niedzielę podobnie jak w sobotę od 14:00 ciąg dalszy prezentacji
wyrobów tradycyjnych. O godzinie 16:00 odbyły się wystąpienia władz samorządowych gminy i województwa. Od godziny 17:00 rozpoczął się przegląd kapel i zespołów z gminy Wojsławice i zaproszonych z terenu LGD.( Defis, Goodband, Mika, Młodzieżowy Zespół Ludowy, Mada-Bis). O godzinie 21:30 dyrektor GCK w Wojsławicach podsumował projekt „Dni Wojsława”. Koncert Finałowy z udziałem zespołu Beat Magic rozpoczął się o godzinie 22:00. Zabawę taneczną od 23:00 zagrał zespół Malibu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

 

 • DSC06261
 • DSC06291
 • DSC06315
 • DSC06317
 • DSC06330
 • DSC06365
 • DSC06383
 • DSC06411
 • DSC06434
 • DSC06439
 • DSC06446
 • DSC06452
 • DSC06463
 • DSC06468
 • DSC06488
 • DSC06500

 {gallery}wydrzania/Rok2014/bayle2914{/gallery}

 

Wojslaw wybory slider 2

Nazywam się Jacek Semeniuk, jestem kandydatem na wójta naszej Gminy Wojsławice.

Wielu z Państwa mnie zna i pamięta. W latach 2002 - 2014 byłem wójtem trzech kadencji Samorządu Gminy Wojsławice. Nie były to czasy łatwe, ale dzięki zaangażowaniu wszystkich ludzi dobrej woli (samorządowcom, mieszkańcom gminy) powoli stawaliśmy się, nowoczesną odnoszącą sukcesy gminą. Odbudowaliśmy ratusz, rekultywowaliśmy straw, wyremontowaliśmy wiele kilometrów dróg. Wojsławice stały się atrakcyjne tak bardzo, że nadano nam tytuł Perły Lubelszczyzny.Gmina Wojsławice krok po kroku stawała się ośrodkiem ponad gminnym: zakład energetyczny oraz urząd pocztowy z siedzibą w Wojsławicach obsługuje kilka gmin, także Biedronka jest jedyna na obszarze wielu sąsiadujących z nami gmin.

Czy warto zaprzepaszczać taki kapitał?

Będziemy o tym mówić w kampanii wyborczej, bądźcie z nami, na spotkaniach, na naszym kanale YT, stronie wojslaw.eu oraz w mediach społecznościowych.

 

Z poważaniem    

Jacek Semeniuk