• Dynamiczny rozwój kultury
  • Perła Lubelszczyzny Gmina Wojsławice Perłą Lubelszczyzny
  • Gmina Wojsławice zyskała Dynamiczny rozwój, dzięki poprzedniemu wójtowi Jacekowi Semeniukowi
  • Rewitalizacja stawu
  • Kilometry dróg, chodników
  • Ratusz odbudowany

PENT6549W dniu 20 maja 2015 r. o godz. 10:30 w Gminny Centrum Kultury
w Wojsławicach odbyło się spotkanie integracyjne z okazji Światowego Dnia Inwalidy i Ludzi Niepełnosprawnych, który w tym roku przebiegał pod hasłem: „Bądźmy życzliwi i otwarci na potrzeby osób niepełnosprawnych".

 

 

 

plakatSerdecznie zapraszamy na XVII Powiatowy Przegląd Zespołów Śpiewaczych, Kapel i Śpiewaków Ludowych, który odbędzie się 17 maja 2015 r. o godz. 10.00 w Wojsławicach. Będzie to święto autentycznej muzyki ludowej, którą zaprezentują śpiewacy i zespoły śpiewacze z gmin z terenu powiatu chełmskiego.

Podczas Przeglądu zostanie wyłoniona reprezentacja powiatu do eliminacji wojewódzkich na Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą.
Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w plenerze, nad stawem w Wojsławicach i występy artystów będzie można podziwiać w majowej scenerii.
Zapraszamy!

 

Kiedy? 17 maja 2015 r. (niedziela), godz. 10.00

Gdzie? Nad stawem w Wojsławicach

Kto? Występujący: śpiewacy i zespoły śpiewacze z terenu powiatu chełmskiego

Organizatorzy: Starostwo Powiatowe w Chełmie, Urząd Gminy Wojsławice, Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Wojsławicach, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.

show picUprzejmie informuję, że 7 czerwca 2015 r. na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie odbędzie się XIX Nadbużańskie Święto Pszczoły. Podczas imprezy zostanie zorganizowany kiermasz i wystawa sztuki ludowej, wyrobów pszczelarskich i potraw kulinarnych oraz przeprowadzone będą konkursy dla dzieci i dorosłych. 
Zwracam się z prośbą o przekazanie poniższych informacji dotyczących kiermaszu i konkursów zainteresowanym osobom, twórcom ludowym, kołom gospodyń wiejskich oraz szkołom z terenu gminy.

 

Do pobrania:

regulamin XVII Powiatowego Konkursu Plastycznego  pdf

regulamin XVI Powiatowego Konkursu Wiedzy - pdf

regulamin V Powiatowego Konkursu Kulinarnego - pdf

31 sierpnia 2014 r. o godzinie 13:30 władze samorządowe Wojsławic oraz zaproszeni goście z powiatu i województwa uroczyście odsłonią pomnik pod nazwą "Ludowe Nuty".

Główne zadanie naszego projektu  to upamiętnienie muzyki ludowej i jej roli  w kształtowaniu tożsamości narodowej, osobowości  etnicznych i regionalnych. Pomnik  ma być wyrazistym hołdem wobec narodowego i lokalnego skarbu jakim jest muzyka ludowa i cały folklor. Będzie hołdem złożonym wielkiej rzeszy anonimowych muzykantów i kompozytorów, których wielowiekowa praca nie powinna być zapomniana. W Unii Europejskiej regionalizm oraz lokalne wspólnoty i kultury cieszą się względnie dużym zainteresowaniem.

Po oficjalnym odsłonięciu pomnika władze samorządowe przejdą główną ulicą Wojsławic na plac targowy. Korowód poprzedzać będzie orkiestra dęta. Na placu targowym odbędzie się dalsza część wydarzenia "Ludowe Nuty" (szczegóły na plakacie).

 

Operacja współfinansowana jest przez Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania 4.1/413 „Wdrażania Lokalnych Strategii Rozwoju” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Turniej Tenisa2015 014W dniu 6 lutego 2015 r. podczas ferii zimowych w sali widowiskowej GCK w Wojsławicach odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Wojsławice – Henryka Gołębiowskiego. Do turnieju zgłosiło się dwudziestu siedem uczestników. Turniej podzielony był w dwóch kategoriach takich jak:

  • I kat. szkoła podstawowa i młodsi (dziewczęta i chłopcy),
  • II kat. gimnazjum i starsi (dziewczęta i chłopcy).

 Pod takim, hasłem w dniu 12 kwietnia 2015 r. o godz. 15:30 w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Wojsławicach wiosnę powitali nasi mali milusińscy z rodzicami. Jak mówi znane przysłowie „Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata...".

Wiosna to szczególna pora roku. Tego dnia głównym zamierzeniem przez organizatorów było przygotowanie kolorowej i najciekawszej „Marzanny". Uczestnicy wydarzenia zostali podzieleni na cztery grupy, w których rodzice i dzieci wykonywali własną marzannę. 

Wiosna radosna2015 009

Dawniej Marzannę jako symbol zimy w rytualny sposób palono bądź topiono. Ten zwyczaj miał za zadanie ośmielić wiosnę i zapewnić urodzaj. Powstały cztery wielkie i bardzo kolorowe marzanny.
W części artystycznej zaprezentowały się warsztaty taneczne: grupy „Dance Kids" i „Dance Group", warsztaty wokalne, solistki: Kasia Grabowiecka i Milena Seredowska oraz kabaret „Łabądek" w skeczu „Tofik".
W programie przewidziane były ciastka i słodycze dla najmłodszych uczestników.
Organizatorzy dziękują rodzicom za pomoc w realizacji wydarzenia:
Wójt Gminy Wojsławice i Gminne Centrum Kultury w Wojsławicach. 

Sylwester  Gmina Wojsławice 0011

Tradycyjnie jak co roku zabawa sylwestrowa odbyła się na Placu Targowym. Organizatorami imprezy byli Wójt Gminy oraz Gminne Centrum Kultury w Wojsławicach.

Pracownicy Zakładu Komunalnego przygotowali ogniska oraz scenę dla muzyków. W sylwestrowy wieczór pogoda dopisała. Impreza rozpoczęła się o godz. 20:00. Przyszła nie tylko młodzież, ale też starsi, rodzice z dziećmi oraz uczestnicy prywatnych przyjęć, aby wspólnie przywitać nowy rok. Rozpalono dwa wielkie ogniska przy których można było się ogrzać. Każdy kto miał ochotę dostał  porcję kiełbaski którą mógł sobie upiec. Wójt Gminy Henryk Gołębiowski oraz Przewodniczący Rady Adam Łopocki w towarzystwie wiceprzewodniczących Rady Alicji Jabłońskiej i Ireny Kozłowskiej złożyli mieszkańcom gminy i gościom noworoczne życzenia. Po północy odbył się efektowny pokaz fajerwerków. Zabawę sylwestrową poprowadził  DJ. Flash Dance oraz zespół Meritum. Na placu bawiło  się około 500 osób  zabawa trwała do wczesnych godzin rannych. 

31 lipca 2014r. na placu przy Wojsławickim Domu Kultury nastąpiło uroczyste odsłonięcie pomnika „Ludowe Nuty”. Pomnik to postacie basisty, bębnisty, skrzypka i klarnecisty. Wstęgę przecięli: władze samorządowe
w osobach przewodnicząca RG Wojsławice Ewa Kozłowska, Wójt Gminy Jacek Semeniuk oraz przedstawiciel
Wojewody Lubelskiego Wojciecha Wilka.

DNI WOJSŁAWA 2014R

W piątek odbyła się konferencja prasowa poświęcona wydanemu albumowi pt. „580 lat Wojsławic” w sali narad w Ratuszu. W synagodze odbyło się otwarcie wystawy „Wojsławice w rysunku i malarstwie”. Swoimi pracami zaszczycili nas artyści malarze ze Stowarzyszenia Pasja z Chełma oraz plastycy ziemi Wojsławickiej. Tematem wystawy jest architektura i przyroda naszej gminy.

 

Wojslaw wybory slider 2

Nazywam się Jacek Semeniuk, jestem kandydatem na wójta naszej Gminy Wojsławice.

Wielu z Państwa mnie zna i pamięta. W latach 2002 - 2014 byłem wójtem trzech kadencji Samorządu Gminy Wojsławice. Nie były to czasy łatwe, ale dzięki zaangażowaniu wszystkich ludzi dobrej woli (samorządowcom, mieszkańcom gminy) powoli stawaliśmy się, nowoczesną odnoszącą sukcesy gminą. Odbudowaliśmy ratusz, rekultywowaliśmy straw, wyremontowaliśmy wiele kilometrów dróg. Wojsławice stały się atrakcyjne tak bardzo, że nadano nam tytuł Perły Lubelszczyzny.Gmina Wojsławice krok po kroku stawała się ośrodkiem ponad gminnym: zakład energetyczny oraz urząd pocztowy z siedzibą w Wojsławicach obsługuje kilka gmin, także Biedronka jest jedyna na obszarze wielu sąsiadujących z nami gmin.

Czy warto zaprzepaszczać taki kapitał?

Będziemy o tym mówić w kampanii wyborczej, bądźcie z nami, na spotkaniach, na naszym kanale YT, stronie wojslaw.eu oraz w mediach społecznościowych.

 

Z poważaniem    

Jacek Semeniuk