Drodzy Mieszkańcy Gminy Wojsławice

Plakat wojslaw wwybory 2018 spotkanie

Kieruję do Was ten list , bo podobnie jak Wam leży mi na sercu dobro naszej gminy i podobnie jak Wy jestem zaniepokojony JEJ OBECNYM STANEM.

 W ostatnich latach wielu z Was przekonywało mnie, abym nie rezygnował z ubiegania się o ponowne  objęcie  funkcji wójta w naszej gminie.  Nie ukrywam, że bardzo długo się zastanawiałem. Miałem poważne obawy i wiele wątpliwości, ale  jeżdżąc po okolicznych miejscowościach, rozmawiając z mieszkańcami i słuchając ich opinii, nabrałem pewności, że powinienem wystartować w nadchodzących wyborach samorządowych. To była trudna decyzja, ale przekonały mnie Wasze argumenty. Zrozumiałem, że nie mam prawa stać z boku. Muszę oddać się do Waszej dyspozycji, ponieważ  taki jest mój obowiązek wobec wyborców.   

 Dobrze poznałem problemy i ograniczenia  naszego regionu, ale wyraźnie dostrzegam jego możliwości i szanse rozwoju. Dlatego sądzę, że powinienem wystartować w wyborach, aby przywrócić normalność i ponownie  skierować gminę  na drogę rozwoju. Nie możemy tkwić w bezczynności i stagnacji! Nie możemy tracić czasu i marnotrawić energii mieszkańców!  Nie możemy cofać się do czasów słusznie minionych!  Musimy się rozwijać, iść  z duchem czasu i potrzeb. Musimy zrobić wszystko ,  aby nasza gmina zapewniała bezpieczną przyszłość starszym mieszkańcom, ale przede wszystkim powinniśmy zadbać o to, aby stała się atrakcyjna dla ludzi młodych.  Szanowni Państwo, jeżeli  zaufacie i dacie mi szansę, to zrobię wszystko, aby nasze dzieci chciały tu mieszkać i prowadzić swoją działalność. Od ich przedsiębiorczości, pracy i zaangażowania zależy przecież przyszłość nas wszystkich .

 Szanowni Państwo, znacie mnie od wielu lat. Wiecie, że nie boję się wyzwań i ciężkiej pracy.  Potrafię myśleć nieszablonowo, ale jednocześnie precyzyjnie  planować działania i wydatki. Wielu z Was krytykowało mnie za podjęcie decyzji o  budowie ratusza. Tak, przyznaję, to była  kontrowersyjna decyzja i  ogromne przedsięwzięcie. Wielu z Was miało obawy, czy podołamy temu zadaniu.  Doskonale rozumiałem te wątpliwości.  W tamtym czasie trzeba było dużej odwagi, aby podnieść rękę do góry i głosować za rozpoczęciem budowy. Tym , którzy to zrobili i tym, którzy  mnie wspierali, dzisiaj bardzo serdecznie dziękuję. Znaleźli się również tacy, którzy rzucali nam przysłowiowe kłody pod nogi. Mimo tych trudności  ratusz został wybudowany. Dzisiaj wszyscy możemy być dumni z tej inwestycji, która wyróżnia nas nie tylko w powiecie i województwie, ale w całym kraju.  Teraz  już wiadomo, że było naprawdę warto. Widać namacalne korzyści, jakie z tego tytułu zostały osiągnięte. To potwierdza, że naszej gminie potrzebne są odważne decyzje !